419340_317346131648322_571939589_nSevgili Sporcular, Ortaklar, Spor uzmanları ve Öğretmenler!
.
Eğer spor bizim sosyal etkinlik hayatındaki en önemli unsurlar olduğunu biliyorum. Spor kardeşlik, karşılıklı anlayış ve milletler arasında bir dostluk yardım yoludur. Sanatın diğer tip gibi, sporun amacı ortak kolektif ve kültürel tarihin sürecinde insan değiştirmektir ve bu süreci katılma hayalini yapar. Bu anlamda spor olarak, o kendi çevresinin sağlanması ve doğa üzerinde avantaj yönelik olmuştur, aynı zamanda insan ve onun değişken çevrenin yaşam için gerekli değildir, genellikle bulunmaktadır. Saatler kişi spor olayı rakibin duygu ve heyecanı yaşıyor. Bu maya fikir sporun amacı bir insanın kendi yeteneklerinin sınırlarını koparmak ve yaratıcı potansiyelini gerçekleştirmek ve gerçek varoluşun sınırlarını aşmak olduğunu. Bu anlamda biz manevi yaratıcı bir sonucu olarak ve bir yarışma oyunu olarak insanın bir fiziksel beden olarak spor tespit edebiliyoruz. .

Bu nedenle, 20-24 Temmuz 2014 tarihinde biz Karadeniz fincan uluslararası rekabet için kamp içinde büyük bir beğeni ile sizi davet ediyoruz. Yarışma Gürcistan Cumhuriyeti’nin en güzel yerinde ve Karadeniz, Batum, Ozurgeti ve Ureki programlanan yaz kampı sahilinde yer alacak. Biz bu yarışmada rakiplerinin katılımı ülke arasındaki ilişkiyi güçlendirmek mümkün olacak ve hayatında derin tarihsel iz bırakmak mümkün olacağını umuyoruz. Bu yarışmada yeni arkadaşlar kazanmak mümkün olacak ve spor yoluyla bir örnek olarak dünyaya barış içinde yaşayan ulusları gösterecektir. Ben sadece Beden Eğitimi ve insanlığın sporun gelişiminde daha önceki medeniyetler krizi tarihinin gibi kurtarmak mümkün olduğunu düşünüyorum. Dünya Alpagut Federasyonu onun annesi doğrultusunda sadece bu kriterlere desteklemektedir. .


Saygılarımızla,

Dünya Alpagut Federasyonu Farid Alizade Başkanı419340_317346131648322_571939589_nSayın Sporcular, Ortaklar, Spor uzmanları ve öğretmenleri!

Sporun bizim sosyal hayatımızda ve faaliyetlerimizin en önemli unsurlarından biri olmasından bilgisiz değilsiniz. Spor halklar arasında dostluğa, kardeşliğe, anlayış, yardım eden araçlardan biridir. Spor, sanatın diğer türlerinde olduğu gibi, insanın umum kolektif kültürel-tarihi yaratıcı sürece “aidliy” ini yerine geçer, onun bu süreçte katılımı hayalini yaratır. Bu anlamda spor ve genellikle, beden eğitimi bütünüyle sadece insanın yaşamı, onun sürekli değişen çevreye uyumu açısından önemli değil, aynı zamanda, çevre ve kendi doğası üzerinde üstünlüğünün sağlanmasına yönelmiştir. Spor olayını izleyen kişi yarış katılımcısını başarı ve yenilgisinden his-heyecanını yaşıyor.Sporun temel amaçlarının fikir mayasında insanın kendi imkanlarının sınırları dışına çıkmak, mevcut gerçek varlığının sınırlarını aşarak, manevi-fiziksel ve yaratıcı potansiyelini gerçekleştirmektir.Bu anlamda, sporu insanın cismi-fiziksel ve ruhsal-yaratıcı gücünün çekici-bakımlı, sonuç itibariyle, yarış oyunu gibi belirlemek de olur.

O’dur ki, Sizleri çok önemli spor olayına, 20-24 Temmuz 2014 tarihlerinde Gürcistan cumhuriyetinin en büyüleyici dinlenme köşelerinde, Kara deniz kıyılarında, Batumi, Ozurgeti ve Urekidə programlanmış Uluslararası Yaz kampında ve kamp kapsamında 1-açık Uluslararası Karadeniz Kupası uğruna yarışmaya davet ediyorum. Umarım, sporcuların bu organizasiona katılımı halklar arasında, sevecen dostluk ilişkilerinin güçlendirilmesine hizmet edecek ve Sizlerin hayatında tarihi derin iz bırakacak. Bu programda yeni arkadaşlar kazanacak ve halkların spor yoluyla barış ve mutluluk içerisinde yaşaması dünyaya örnek olarak göstereceksiniz.Sanırım, beden eğitimi ve sporun gelişmesinde insanlık, önceki uygarlıkların kriz tarihinde olduğu gibi, kendi kurtarışını bulabilir. Dünya Alpaqut Federasyonu kendi ana hattında bu meyyarı esas tutuyor.

Derin Saygılarımla,
Dünya Alpagut Federasyonu Başkanı Farid Alizade
419340_317346131648322_571939589_nУважаемые Спортсмены, партнеры, спортивные специалисты и преподаватели!