Konferansa Dünya ve Azerbaycan Alpagut federasyonlarının temsilcileri, ikinci dünya şampiyonasına katılmak için Bakü’ye gelen ekipler katıldı.

Konferansta konuşan Alpagut dövüş sanatlarının kurucusu, Dünya Alpagut Federasyonu yönetim kurulu başkanı Kutsan Vasif Namazov, Federasyon Teknik Direktörü Tuncay Meriçli, Alpagut Federasyonu Birinci Başkan Yardımcısı Nurana Shikhaliyeva ve diğerleri etkinliğin önemini vurguladı.

Alpagut sporuna olan ilginin dünya çapında arttığı ve daha önemli işler görülecegi kaydedildi. Konferansa katılanlar geçen yıl Bakü’deki ilk Alpagut Dünya şampionasının yüksek seviyesini vurguladılar ve ikinci dünya şampionasınında başarılı olacağına duydukları güveni dile getirdiler.

İkinci dünya Alpagut şampiyonası 22-24 Kasım’da “Sarhadchi” Olimpik Olimpiyat Merkezi’nde yapılacak. Yarışma, Alpagut dövüş sanatının bir parçası olan beş sistem üzrere Ayça, Batur, Caymaz Gurşak ve Kaçut sistemleri üzere düzenlenecek. Dünya şampionasında 24 ülkeden 500’den fazla sporcu yarışacak.