Sporcu Sıralaması

Dünya Alpagut Şampiyonaları · 2018–2025

Beş Dünya Alpagut Şampiyonası'nda en az bir karşılaşma yapmış madalya sahipleri, kazandıkları karşılaşma sayısına göre sıralanmıştır. Sırayı yalnızca madalyalar belirlemez: kalabalık bir kategoride birkaç karşılaşmayla kazanılan şampiyonluk, iki sporculu bir finaldeki galibiyetten daha çok değer taşır.

Sıralama nasıl hesaplanır

Sporcular — Beş şampiyonanın tümü · 18 – 35 yaş · Erkekler

Burada bu seçimdeki 274 sporcudan ilk 100'ü yer alıyor; etkileşimli sayfada hepsi listelenir.

SıraSporcuÜlkeGalibiyetYenilgiKarşılaşmasızAltınGümüşBronz
1Puri ElsavarAzerbaycan1400500
2Abbasov AbbasaliAzerbaycan1410310
3Kadyrov BakitKırgızistan1100400
3Useynov TuralAzerbaycan1102400
5Aghayev GanbarAzerbaycan1121311
6Huseynov EmilAzerbaycan1020120
7Karimov NurlanAzerbaycan920320
8Imran MagaramovRusya710310
9Ismayilov AbdullaAzerbaycan701300
10Rasulov MakhsumTürkiye710210
11Niyazov AkhmadTürkiye600200
12Tofidi YadigarAzerbaycan632121
13Mohammed Saad Jawad Al-HelilIrak611101
14Sarabek ArtykKazakistan513210
15Ilimdar IskandarovTürkiye521120
15Jafarov AslanAzerbaycan521120
17Ali Rza AydiAfganistan511110
17Asadullayev AnarAzerbaycan510110
19Muhammed Yusuf TokerTürkiye510101
20Hasan Sabeeh Jabbar Al-SaedIrak520020
21Qasim Ali HasanIrak411110
22Ahmet Talha OkumushTürkiye400100
22Ismayilzade RashadAzerbaycan400100
22Muhammet Deha KuscuTürkiye400100
22Tilepov NurdauletKazakistan400100
26Abbasli AbbasAzerbaycan420011
27Aliyev AgadedeAzerbaycan301200
27Karimov RasimAzerbaycan300200
27Mammadov SamranAzerbaycan300200
27Rezaei Sajjadİran300200
31Aliyev TuralAzerbaycan310110
31Hasan Ali Wraij WraijIrak310110
31Ibrahimov NihadAzerbaycan311110
34Sadyikov MuratbekKırgızistan321102
35Chachua RatiGürcistan311101
36Abilkassym BeqgjanKazakistan301100
36Aslan OsmanovRusya300100
36Darwish Khabaz SahmarTürkiye300100
36Eminov NatigAzerbaycan301100
36Eyvazov RaufAzerbaycan300100
36Gasimov YusifAzerbaycan301100
36Isazade NovruzAzerbaycan300100
36Jafarov ElmanAzerbaycan300100
36Karimi Ramyarİran300100
36Khurtsidze OniseGürcistan300100
36Mehdiyev BakhtiyarAzerbaycan300100
36Nabiyev GunduzAzerbaycan301100
36Seyit Suleyman HeryerTürkiye300100
36Udiyev YusubRusya300100
36Yolcuyev AydinAzerbaycan300100
51Ali Rat AliAfganistan320011
51Amrah LomidzeTürkiye320011
53Ali Akbar Sadah Salim DaprrajiIrak310010
53Ali DemirhanTürkiye310010
53Aliyev BigzodÖzbekistan310010
53Armbin Fardinİran310010
53Boris VasiliyevRusya310010
53Islam GajayevRusya310010
53Kamuran IsmayilTürkiye310010
53Muhammed Qasim Khadim Al-DulaimiIrak310010
53Quliyev FaridAzerbaycan310010
53Shmagi DadunashviliGürcistan310010
63Burak DoganTürkiye320002
64Ahmet Said DolgunTürkiye310001
64Bilal GuvenTürkiye310001
64Karakash IsmayilTürkiye310001
64Khanbabo TurabkhanovTürkmenistan310001
64Mohsin SheeraniPakistan310001
64Muhammet Ruziddin LatifiTürkiye310001
64Nebi HabibiTürkiye310001
64Onuchin AndreyRusya310001
64Ozgur Dogukan OntashTürkiye310001
73Bakhytbek RamazanKazakistan211110
74Abdullah Ahmat Zhora BazarAfganistan210101
75Abbas Hasan QasimIrak200100
75Ali Nasif JasimIrak200100
75Anwer Saad SalmanIrak201100
75Furkan SahinTürkiye201100
75Ghorbani Hamedİran200100
75Hatem Saleem ZamilIrak200100
75Heydar Javad AbdulkhadimIrak200100
75Hussein Sabah Abdulkarem AlbatihiIrak200100
75Ibrahim SaridemirTürkiye200100
75Isa KostekliTürkiye200100
75Jalilov AydinAzerbaycan200100
75Kamran ArkhadovTürkiye200100
75Kejvan Zandiİran200100
75Mammadov ElvinAzerbaycan200100
75Mammadov IlkinAzerbaycan200100
75Matin Ghaderpourİran200100
75Mikayilov TogrulAzerbaycan200100
75Muhammet Shuayip El AliAfganistan200100
75Mustafa Qasim MuhammedIrak201100
75Naseb UllahPakistan200100
75Omar Farruk CaglayanTürkiye200100
75Sabah Adil Mohammed MohammedIrak200100
75Safaraliyev NakamAzerbaycan200100
75Salamov ElkhanAzerbaycan200100
75Shirinov VuqarAzerbaycan200100
75Turdybayev AmirKazakistan200100

Ülkeler — Beş şampiyonanın tümü · 18 – 35 yaş · Erkekler

SıraÜlkeSporcuGalibiyetYenilgiKarşılaşmasızAltınGümüşBronz
1Azerbaycan761866124553922
2Türkiye621195313212627
3Irak46753613172511
4İran1729112765
5Kazakistan102366842
6Rusya92371534
7Afganistan1020113374
8Gürcistan91993236
9Kırgızistan61873524
10Pakistan6651105
11Özbekistan3630012
12Fas3430003
12Romanya3431003
14Türkmenistan2420002
15Ukrayna1220020
16Hindistan4143022
17Bulgaristan1110010
18Moğolistan2120002
19Bangladeş1110001
20Kamerun2021011
21Kuzey Kıbrıs1010010

Beş Dünya Şampiyonası'nın 645 protokolünden 16.10.2026 tarihinde hesaplanmıştır. Sicildeki bir protokolde düzeltme yapıldığında sıralama yeniden hesaplanır.

Ayrıca bakınız: Sonuçlar · Dünya Şampiyonları · Doğrulama Merkezi

Dünya Alpagut Federasyonu — Alpagut sporunun uluslararası yönetim organı, 2014 yılında kurulmuş, 50+ ülkede temsil edilmektedir.

Alpagut’u Tanıyın